Cotygodniowe spotkania organizowane w ramach "Zielonego Jazdowa", odbywały się przez dwa miesiące wakacji. Były to nie tylko spotkania z artystami z całego świata, ale także warsztaty kulinarne, debaty, zajęcia z jogi, koncerty czy pokazy filmowe.
Program muzyczny i filmowy powiązany był z kwestiami ekologicznymi dotyczącymi głównego wątku projektu. Pokazom
filmów towarzyszyły wykłady przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekspertów ds. ochrony środowiska czy architektów.
Przebywający na rezydencjach w ramach projektu Studio Warszawa goście programu A-I-R Laboratory zostali zaproszeni do przeprowadzenia działań odnoszących się do przestrzeni parku otaczającego CSW. Otoczenie CSW stało się punktem wyjścia dla badań i interwencji: Lady Nakonechnej, duetu Ze Coeupel (Ambra Pittoni i Paul-Flavien Enriquez-Sarano), Francisa Thorburna, Graysona Coxa, Javiera Hinojosy oraz Juliette Delventhal i Pawła Kruka, realizujących projekt We're Like Gardens – ogród permakulturowy będący przykładową propozycją wykorzystania niezagospodarowanych terenów miejskich.
Jak mozemy wyczytać na fan page'u "Zielonego Jazdowa":
"Celem projektu jest nie tylko prezentacja prac zaproszonych twórców i edukacja ekologiczna, lecz także integracja i aktywizacja warszawskiej społeczności, dlatego też przestrzeń parku wokół CSW zostanie zaaranżowana w taki sposób, by można było z niej korzystać niezależnie od wydarzeń. Majsterkowanie w kąciku „Zrób to sam” czy slowfoodowy piknik na trawie to tylko niektóre przykłady z szerokiej palety możliwości stworzonych przez CSW z myślą o mieszkańcach stolicy. Dla autorów projektu ważne jest zaangażowanie w działanie Centrum Sztuki Współczesnej jak najszerszej publiczności – nie tylko specjalistów w dziedzinie sztuki, ale też osoby aktywne na polu animacji kultury, edukacji czy sportu."
Ten projekt był pierwszym projektem CSW, który został zrealizowany bez użycia materiałów drukowanych.
Podczas dwu miesięcy goście "Jazdowa" mogli nie tylko uczestniczyć w warsztatach, pokazach filmowych, czy koncertach, ale takze korzystać z naszych hamaków, które były porozwieszane na terenie parku:) Można było się w nich doskonale bawić, ale także wypoczyać z ulubioną książką, albo poprostu zapaść w sen...:)
Po zakończeniu cyklu spotkań dostaliśmy od Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej niezwykle miły list, chcielibyśmy się nim z Wami podzielić...:)
Zdjęcia pochodzą z fan page'u "Zielonego Jazdowa".