Kolejne kroki

W nadchodzących latach spodziewamy się następującego wzrostu (załączony rysunek PDF):


Ze względu na trwałość, projekty które odniosły sukces powinny być dalej wspierane finansowo, tak jak miało to miejsce w przypadku projektu kolumbijskiego.

Eksperymentalne uprawy powinny zostać założone w różnych miejscach Kolumbii, ponieważ wiele z tych miejsc ma potencjał i każde z nich różni się klimatem, podłożem i tradycjami.

Naszym celem jest rozwój innych regionów w Kolumbii i dlatego zależy nam na tym, żeby jak najszybciej zacząć prowadzić badania terenów, które są brane przez nas pod uwagę.

W Ameryce Środkowej pola bawełny odgrywają ważną role w ekonomii kraju. Lata pomiędzy 1950 rokiem i 1970 były najlepszymi dla rozwijającej się bawełny. Pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku, uprawy bawełny pokrywały aż 400,000 hektarów. Obecnie bawełna prawie zupełnie zniknęła z pól uprawnych.

Z drugiej strony nic dziwnego, że doszło do takiej sytuacji, ponieważ obecnie istnieje bardzo wiele firm, które napędzają eksport, głównie do farm w Stanach Zjednoczonych. To z kolei napędza produkcję niskich kosztów, która wypiera zainteresowanie lokalnym pozyskiwaniem bawełny.

Jeśli Ameryka Łacińska chce zrewolucjonizować światowy rynek bawełny organicznej musi:
  • słuchać potrzeb lokalnego rynku;
  • organizować odpowiednie miejsca produkcji;
  • testować pola uprawne;
  • mieć ludzi, którzy znają się na rzeczy;
  • pozyskiwać fundusze;
  • ulepszać strategie działania.

Powyższe czynniki mogą przyczynić się do zmian na dobre w uprawie bawełny i wkrótce Ameryka Łacińska zacznie uprawiać bawełnę organiczna, bo stanie się to dużo bardziej korzystne i opłacalne niż wykorzystywanie bawełny uprawianej w Stanach.

Ta wizja pokazuje, że bawełna organiczna może dać nowe możliwości farmerom, przemysłom włókienniczym i wytwórniom odzieży.

Żeby osiągnąć taki stan rzeczy SOCiLA nieustannie poszukuje miejsc w Ameryce Łacińskiej, które mają potencjał do zrewolucjonizowania rynku.